„Teremj a kertben!”
A Penta Família Szövetkezet marketingprogramjának keretében óvodánk is bekapcsolódhatott a „Kerttől az asztalig” – gyümölcs programba. A „Teremj a kertben!” programelem során a gyermekek a nagycserkeszi bemutatókertben közvetlenül ismerkedhettek meg a különböző gyümölcsfákkal, azok terméseivel, valamint a kert élővilágával. Megfigyelhették az érés különböző szakaszaiban lévő gyümölcsöket, megtanulhatták, hogyan különböztethetők meg az érett és éretlen termések, valamint azt is, hogy miért teremnek a fák, bokrok gyümölcsöt. A program során szüretelhettek cseresznyét, az eperfáról pedig frissen szedett epret is kóstolhattak. A gyümölcstermesztés során használt eszközöket, gépeket közelebbről is megismerhették, többek között targoncát, traktort és kamiont. A feldolgozóüzemben megtekinthették azokat a gépeket és berendezéseket, amelyek segítségével gyümölcspürék, lekvárok és gyümölcslevek készülnek. A gyárlátogatás végén lehetőségük volt megkóstolni a késztermékeket, majd a gyümölcspürék építőjáték kupakjaiból kreatív alkotásokat készítettek, melyek közül a legjobbak díjazásra kerültek. Kiemelkedő élményt jelentett a Penta Saurus dínóval való találkozás. A programot szabadtéri játékok, közös piknik és egy izgalmas kistraktoros körutazás tette teljessé. A kezdeményezés célja, hogy játékos és élményközpontú formában hívja fel a figyelmet a hazai zöldségek és gyümölcsök fogyasztásának fontosságára, bemutassa a fenntartható termesztés alapelveit, valamint megismertesse az Európai Unió szigorú minőségi előírásait és az egészséges táplálkozás jelentőségét. A résztvevők végigkísérhették a gyümölcs útját a kerttől egészen a késztermékig, miközben számos új ismerettel és maradandó élménnyel gazdagodtak. A kóstolók során pedig saját maguk is megtapasztalhatták, hogy a hazai gyümölcsöknek párja nincsen.

















