Meseelőadással tisztelegtünk a Magyar Népmese Napjának

2020.09.30-án óvodánk munkatársai a Magyar Népmese Napja alkalmából az “Aranyszőrű bárány” című jól ismert népmesét elevenítették meg, kicsit másként.

Minden évben hagyomány, hogy ezen a napon kedveskedünk a gyerekeknek valamivel. Az idén egy élő színházzá alakult a tornaterem és az óvónők, dajka nénik meseszereplőkké váltak. Volt király, királylány, suszter, pap, gazda, gazdaasszony, pékné, leány, legény, apa, kikiáltó, vitéz katona, kis báránykák.

Az előadást hosszas munkálatok előzték meg. Készült a szövegkönyv, összeállt a díszlet, alakultak a jelmezek, a próbák vidám hangulatban teltek…

A gyerekek szemében a csillogást nem lehet feledni, amikor beléptek egy mesevilágba, amikor a minden nap rájuk vigyázó óvónők és dajka nénik jelmezben, kicsit átalakulva megelevenítették a MESÉT! A gyermekek életében fontos a mese, ezen keresztül ismerik meg a világot.

Remélem jövőre is hasonló produkcióval tudunk majd örömet szerezni az óvodásainknak!

%d blogger ezt szereti: