Egyéb kategória

Határtalan program

Sajnos az idén csak belső keretek között tudtuk megrendezni a minden évben hagyománnyá váló programunkat. A jelenlegi helyzet nem tette lehetővé, hogy személyesen találkozzunk határon túli partnereinkkel, testvér iskoláinkkal és óvodáinkkal. De a technika csodája, hogy sikerült elektronikus formában kapcsolatot teremteni velük. Így eltölthettünk egy kellemes délelőttöt, szakmai tapasztalatcserével.

A nap folyamán közösen emlékeztünk meg Trianonról, arról a napról, amikor Magyarország elvesztette területeit. Együtt gondoltunk vissza az elcsatolt területekre, a határokon túl élő magyarokra. A közös nyelv, a közös múlt, a közösen együtt dobbanó szív szava összeköt minket, mert „Nem lehet feledni, nem soha!” határainkat határtalanul.

A napot egy közös imával és egy ebéddel zártuk. Köszönjük a támogatóknak és a szervezőknek.