Szüreti nap, kicsit másképpen

Az idei ősz kicsit más volt. Minden évben megrendezésre kerül a szüreti hét az óvodában. Sainos az idén nem családi programként rendeztük meg, mert a járványügyi helyzetben ezt nem tehettük. A gyerekek így is ügyesen tevékenykedtek az óvoda munkatársainak koordinálásával.

Felelevenítettük a régi mesterségeket. Az őszi munkafolyamatokat. Betakarítottuk az óvoda udvarán található terményeket és gyümölcsöket, melyeket a gyerekek ültettek és gondoztak tavasztól. A betakarítás után intézményünk lelki vezetője megáldotta a kis kosarakba bepakolt terméseket.

Majd következett a munka. Az összegyűlt tengeri csöveket ügyesen morzsolták a kicsi kezek.

A napraforgó tányérokat lelkesen ütötték a gyerekek, hogy az apró szemek kihulljanak belőle.

Szemezgetés, darálás és préselés után a szőlőből 100 %-os szőlőlevet ittak az óvodások. A feldolgozás minden kis részletébe bekapcsolódtak a kicsik, nagyok egyaránt.

A napot egy sorverseny zárta. A végén pedig a jól megérdemelt pihenés a gyümölcsök elfogyasztásával.

%d blogger ezt szereti: