CsoportokEgyéb kategóriaTevékenységek

A Penta Família Szövetkezet „Kerttől az asztalig”- gyümölcs programjának jóvoltából óvodánk gyermekeivel ellátogattunk Nagycserkeszre, a szövetkezet telephelyére. A bemutatókertben megismerhettük az egyes gyümölcsfákat, azok terméseit, a termesztés folyamatát, ezt követően a feldolgozóüzem működését, a gyümölcsvelő, gyümölcslé és lekvár készítésének menetét. Megtekintettük a termesztésben és szállításban használt gépeket. A program kóstolóval és cseresznyeszedéssel zárult. A helyben készült termékek (meggylekvár és gyümölcspüré) elfogyasztását követően ajándék püréket kaptunk. A program célja a hazai zöldség-gyümölcs fogyasztásának népszerűsítése, a fenntartható termelés alapelveinek megismertetése, valamint a „kerttől az asztalig” folyamat bemutatása. A termékek kizárólag magyar gyümölcsből készülnek, tartósítószer és állagjavító hozzáadása nélkül. A meggylekvár vízelvonással üstben készül, akárcsak a házi lekvárok. A gyümölcspüré kupakja építőjátékként használható, így a termék az egészséget támogatja, a kupakja pedig a kreativitást fejleszti. A meggylekvár és a gyümölcspüré a Spar és Interspar áruházakban (Régiók Kincsei termékek polcain), valamint a Penta Família Szövetkezet webshopjában megvásárolható.

Leave a Reply