CsoportokTevékenységek

Szabadban voltunk

Az időjárás kedvező volta miatt az idén tanévkezdéskor sokat voltunk a szabadban.

A környezet megismerésére, a hőmérséklet változásaira remek lehetőséget kínáltak a közös séták, ahol megfigyelhették a természet csodáit. Közösen leszüreteltük a magasított ágyásba ültetett paprikát, paradicsomot, majd megkóstoltuk munkánk gyümölcsét. Lehetőség volt gyümölcs kóstolásra, illetve az almaszedés munkafolyamatainak megtapasztalására, az almáskertbe tett kirándulás alkalmával.

A jó idő miatt sokat tartózkodtunk az udvaron, ahol a nagymozgások gyakorlására, fejlesztésére kiváló lehetőség adódott. A fiúk legtöbbször a futóbiciklizés, focizás lehetőségét választották az udvari tevékenységek közül. A kislányok gyakran sütöttek tortát a homokozóban, közben megtapasztalták a homok tulajdonságait, /száraz-nedves, formálható stb., valamint szívesen rajzoltak, színeztek is a szabadban.

Leave a Reply