Szent Erzsébetre emlékeztünk

Hagyományainkhoz híven minden évben megemlékezünk Szent Erzsébetről, aki a szegények segítője volt. Jósága, önzetlensége és az emberek iránti szeretete méltón követendő példa a mai kor számára.

Több programot is terveztünk a hétre. Minden csoport sütött. A gyerekek ilyenkor közösen bekapcsolódnak a felnőttek munkájába. Készítik a hozzávalókat, mérik a lisztet, dagasztják a tésztát, sütik a kenyeret. Kicsi cipókat készített minden csoport, melyet egyesével becsomagolva tudtak szüleiknek haza vinni. Otthon közösen megtörve és elosztva fogyaszthatták el a családok a közös munka gyümölcsét.

Egymást is megvendégelték a csoportok. Minden szeretettel kínálta amit sütött.

Minden évbe jól tudják már a gyermekek, hogy November 19-én Szent Erzsébetre emlékezve egy kilogramm lisztel tudnak hozzájárulni óvodánk adományához, melyet a rászorulók részére juttatunk el.

%d bloggers like this: