Családi szüreti nap

Hagyományainkhoz híven családi szüreti napot tartottunk. Kellemes napsütéses délutánt tölthettünk együtt a családokkal. Nagy Csaba atya közreműködésével az otthonról hozott gyümölcsök áldása után, közös programok várták a kicsiket és a nagyokat. Népi betakarítási eszközökkel és eljárásokkal ismerkedtek meg. Napraforgó bugázása, kukoricamorzsolás, diótörés, szőlőszüretelés, szőlőszemezés, préselés, mustkészítés… Közös családi sorversenyen vehettek részt a vállalkozó szellemű szülők – gyerekek. Balázsné Baraksó Évának köszönhetően egy közös torna zárta a délutáni mulatozást. A nap végén az összegyűlt finomságokból agapét rendeztünk, zsíros kenyér, hagyma, friss zöldségek, minden mi szem szájnak ingere. Csodás nap volt! Köszönjük a részvételt!

Leave a Reply

%d bloggers like this: