Anyák napja az óvodában

Anyák napjára

Hogy mikor lesz valakiből édesanya, azt pontosan tudja, érzi. Minden rezdülése a gyermekért van. Tőle indul minden gondolat és hozzá érkezik vissza. Az IGAZI ÉDESANYA az, aki minden gondolatát, kívánságát alá tudja rendelni a gyermeke szükségleteinek. Az édesanya az, aki a kisgyermek mellett hallgatta a szuszogását boldogan, féltőn, aggódva, aki csillapította a lázát, bekötözte a sebeit, odafigyelt a lelke sebeire, aki igazi meleg, puha fészket teremtett legféltettebb kincsének. Soha nem vár dicsérő szavakat, mert a szívéből jönnek azok az érzések, melyek holtáig benne élnek.

A szeretet az édesanyák is ajándékba kapták szüleiktől, van, aki fényesre csiszolt drágakőként, van, aki épp csak egy kis útszéli kavicsot, de a magában dédelgetett érzést maga csiszolhatja kedvére. Minden édesanya tudja, hogy a szeretettől ragyog olyan szépen az a kis kő.

S hol lakik a szeretet? Lakhat egy levert falú házban, kinn a réten, megbújva fázósan a küszöbön, egy simogatásban, egy pillantásban, vagy egy fényes palotában. A szeretetnek íze, illata, múltja és jelene van: amikor hazaér a kisgyermek és az édesanyja mellé bújik, amikor éjszaka átköltözik az anya takarója alá, amikor senki és semmi nem tudja megvigasztalni. Az anya a bástya, a mentsvár, a nyugalom, a béke, az az ember az életében, akit senki és semmi nem pótolhat. S jól tudjuk, a szeretethez nem kellenek drága és nagy dolgok: csupán szív kell hozzá. Kívánom, hogy sokáig gyönyörködhessen minden Édesanya a kicsi kincsében, s hogy megtaníthassa, mi is az igazi szeretet!

Isten éltessen minden igazi Édesanyát!

Gyermekszáj:

Azért szeretem édesanyámat, mert…

„szeret velem játszani és mesét mond nekem éjszaka.”
„Mindent megtesz értünk.”
„nagyon sokat játszhatok vele.”
„olyan kedves velem; mindig, ha valamit elfelejtek, segít nekem; ha otthon unatkozom, főzhetek vele.”
„a babakonyhában játszik velem.”
„szokott engem puszilgatni és szokott velem játszani.”
„mindig segíthetek neki és segíthetek tortát sütni is.”
„tudok vele játszani.”
„mindig játszik velem, ha beteg vagyok, fáj a hasam alatt, akkor mindig próbál segíteni.”
„mindig figyel rám.”
„mindig alszik velem.”
„mindig játszunk valami érdekeset LEGO-val.”
„mindig főz nekünk ebédet.”
„mindig ölelgetem.”
„labdázik velem.”
„én szeretek vele játszani.”
„tudok játszani vele.”
„segíthetek neki a kertben ültetni.”
„mindig játszik velem és szeretem, hogyha megengedi, hogy vele süssek és Ő nevelt fel.”
„mindig segíthetek neki főzni.”
„mindig szokott velem játszani és kint és bent szokott velem sütögetni.”
„szokott játszani velem és a konyhában segíthetek neki.”
„mindig szokott velem viccelődni és játszani.”
„engedi, hogy apukámmal főzős pudingot készítsünk.”
„Ő szült meg engem a kórházban.”
„mert biciklizik velem a városban a piros biciklimmel.”
%d blogger ezt szereti: